Meningitida: nemoc pod různé masky

Jedinci, daleko od medicíny, meningitida je unknowned různé. Mnoho z nich bude žít celý život, aniž by věděl, co to je, a také to, co toto onemocnění je nebezpečné. Nicméně, postavy v souladu s reálnými příběhy jsou konfrontováni s touto nemocí jeden-na-jednoho. Přesně to, co je meningitida, jsou tam znamená štít proti a jak může člověk uvěřit, že tato nemoc?

Meningokoková meningitida

Porod i první měsíce jeho dítě má život za sebou, život se vrátil do normálu. Mladík začal jíst silná jídlo, posaďte se, mluvit, jeho první slova, plácat. Sourozenec volal jeho máma, a požádal o schválení vyzkoušet, vidět dítě. Nicméně, ona říkala, že trochu zima, ale kašel a také výtok z nosu je poměrně mírné, stejně jako v blízkosti mu, že jistě ne přijít.

Meningokoková meningitida

Nicméně, stejně jak se nemůžete obejmout a také líbat tak okouzlující baculaté dáma? Její krátké návštěvě ověřené smrtící pro mladé členy rodiny. Po 2 dnech teplota dítěte se zvýšil prudce, že skončil jako bytí aktivní, odmítl poprsí, jen visí v jeho matky náručí. Další den teplota až 40 °C, ne anti-inflammatories není pomoci, kromě toho, že dítě měl malý nos, několikrát – zvracet. Vzhledem k tomu, že tohle všechno se stalo během víkendu, zavolejte regionální doktor se konala off až do pondělí. Nicméně, dítě ukončí reagovat na obrácené řeči, nečekaně klidné, ona vytvořila febrilní křeče. Maminky a tatínky, hned zavolal záchranku zaměstnanců.

Nicméně v těch 15 minut, které ambulance zaměřená dostat přes rušnou komunikací v metropolitní oblasti, mladík přímo do očí oceli, jeden po druhém se objeví červená hvězdička: za prvé, pouze na nohy, potom břicho, záda a také ramena. Se zvýšily ve velikosti, se spojil. V době, kdy bzučák zazvonil záchranka, bylo dítě už v bezvědomí. Pak vše došlo, jako v mlze: lékaři záchranné rychle se pokusil představit dítě léky, nicméně nic dělat-nechtěl se týkají. O pár minut později, jsou povinni podporuje a také začal dělat umělé dýchání i masáž srdce. Ten se sem dostal brigády se k nim připojil, ale bylo to uděláno nadarmo. Devět-měsíc-staré dítě, že je 2 dny příjemné chrastila chrastítkem, zpíval skladby a také skočil v posteli-mrtvou.

Zdravotní situace

Zdravotní situaceV tomto případě, lékařská diagnóza je jasná prakticky každý lékař. Tento rychlý formulář meningokokové meningitidy. Infikované dítě sourozence, jeho maminka, která porodila infekce prostřednictvím jednoduché, cool, stejně jako opravdu neměl soustředit se na to. Nejvíce škodlivé je pro děti v průběhu prvních 2 let života, vzhledem k tomu, že meningokoková meningitida téměř neposkytuje žádnou příležitost. Zachovat dítě, když v prvních hodinách získat ho do zdravotnického zařízení, stejně jako rychle zahájit terapii antibiotiky.

Nebo jinak vytvořit vážné problémy. Ale i s včasné ošetření k vysoké nebezpečí, že po stavu, mladík bude trvale trpět, paměti, řeči, sluchu, zraku nebo duševní problémy. Štít proti meningokokového onemocnění může být pouze jeden z prostředků. Vytvořil speciální vakcína, která však není dosud spočívala v celostátní očkovací plán v Rusku, což není pravda Evropských národů. Proto, tam není strach z tohoto onemocnění, od dospělých meningokok mnohem zranění nemůže. Nicméně, péče rodiče mohou koupit a také chránit vaše dítě z této nebezpečné choroby.

Tuberkulózní meningitida

Spousta lidí věří, že pouze příznaky tuberkulózy je kašel, nedostatek dechu, slabost, stejně jako menší teplotu, a oni jsou dobře, jen lidi, který zůstal ve vězení. V mnoha případech to je bezesporu případ. Nicméně, prohnilost této nemoci je, že to trvá různých druhů, které jsou ne vždy je rychle identifikovat. Mladý chlapec 7,5 let začal mosting pravděpodobně první třídě, po škole miloval trávit čas s jeho souseda muž středního věku, dělník, že se často ukázal mu, jak si můžete vytvořit verze lodí.

Tuberkulózní meningitida

To je často kouřil a v poslední době jsem se cítil opravdu negativní, takže nefungoval. Maminky a tatínky, byla k dispozici ve večerních hodinách, v době, kdy dítě je pokyn lekce ve vaší domácnosti. V nakažlivých chorob, zdravotní středisko dítě byla provedena zpět únik, který odhalil přítomnost spotřebu stavu v mozkomíšním tekutiny. Proto, nemoc v jeho situaci, debutoval s meningitidou, stejně jako nakazili jeho strýc, s kterým dítě strávil hodně času den po instituci, po dobu šesti měsíců. Byl převezen do spotřeby zdravotnických zařízení, terapie byla zahájena ihned, trval asi 6 měsíců, a také proto, dítě zcela zotavil.